Категорії А і А1 в посвідченні водія

Посвідчення водія на керування мотоцикла можна отримати з 16-ти років. Це єдина категорія прав, що дозволяє управляти транспортним засобом в такому ранньому віці. І мало хто знає, що відкрита категорія А не дає права керувати малопотужними мопедами, моторолерами та скутерами. Починаючи з 2013го року для управління даними двоколісними транспортними засобами необхідно відкривати категорію А1. У цій статті ми поговоримо про обидві мотоциклетні категорії і дізнаємося різницю категорій А та А1.

Права на мотоцикл в Україні

Звичайна людина, без поглиблених знань, відразу і не зрозуміє в чому відмінність прав категорій А та А1. Мотоцикл, мопед, мотороллер, скутер – це двоколісні транспортні засоби. Їх  зовнішній вигляд і конструкція практично ідентичні. У чому ж відмінність? Заглибимося трохи в минуле.

До 2013го року в Україні ніяк не регламентувалося пересування всім відомих скутерів, мопедів і моторолерів. Такими транспортними засобами могли керувати навіть діти. Але їздили такі ТЗ по дорогах загального користування, тим самим їх водії повинні були знати і дотримуватися правил дорожнього руху, а в разі їх порушення – нести покарання.

Згодом дороги наповнювалися малопотужними двоколісними моторолерами та мопедами і скутерами все в більшій кількості, що змусило внести правки в правила дорожнього руху і відкрити нову підкатегорію А1.

Таким чином права категорії А отримували тільки на мотоцикли з об’ємом двигуна від 50 куб. см. А права категорії А1 видавалися на двоколісні транспортні засоби потужністю до 50 куб. см. Поговоримо про кожну мотоциклетну категорію окремо.

Категорія А1

Курси водіння на мотоциклі створені спеціально для навчання всіх бажаючих їзді на двоколісних ТЗ. Рекомендується відкривати відразу обидві мотоциклетні категорії, так як водій з відкритою категорією А, яка дозволяє керувати великими і потужними мотоциклами, не зможе законно покататися на маленькому скутері, і навпаки.

Права категорії А1 видаються з 16-ти років і дають право керувати такими транспортними засобами:

– мопеди, моторолери та скутери з об’ємом двигуна до 50 см3;

– перераховані вище ТЗ з електричним двигуном потужністю до 4 кВт.

З цього робимо висновок, що відмінність двох категорій тільки в технічних характеристиках. В автошколі «Антарес» міста Нікополь викладачі приділяють більше часу даному питанню. Всю інформацію з приводу прав на категорію А і А1 – ціну та інші послуги, можна дізнатися перейшовши за посиланням.

Категорія А

Як уже писалося вище, категорію А можливо відкрити з 16-ти років. Але тут також є деякі вікові обмеження. Навіть з відкритою мотоциклетною категорією в 16 років, для управління потужним мотоциклом з об’ємом двигуна від 350 куб. см водієві доведеться чекати 18-ти років.

Так на чому ж можна їздити з категорією А з 16-ти років? Перелік транспортних засобів дзеркальний тим, якими можна управляти в категорії А1. Єдині відмінності:

– об’єм двигуна більше 50 см3;

– потужність електродвигуна більше 4 кВт.

Рекомендується, як уже писалося вище, відкривати відразу 2 категорії, щоб заощадити і кошти і час. Для цього, перед вступом в автошколу, крім збору всіх необхідних документів, в обов’язковому порядку потрібно отримати медичну довідку. Зверніть увагу, щоб відмітка лікарів була біля обох категорій – А1 і А. Тільки в такому випадку дозволяється навчатися їзді на мотоциклі для категорії А, і малопотужному двоколісному ТЗ для категорії А1.

Автошкола «Антарес» в місті Нікополь запрошує всіх бажаючих навчитися їздити на мотоциклі, легковому та вантажному автомобілі, а також автобусі. Наша школа акредитована на всі види категорій, має комфортні навчальні класи та сучасний автопарк. Ми чекаємо саме на тебе! Наші двері завжди відкриті!

Теги
ЭНЦИКЛОПЕДИЯ ВОДИТЕЛЯ
Наверх