Посвідчення водія категорії B (Б)

Право на керування легковим автомобілем дає відкрита категорія В (Б). Для отримання водійського посвідчення на керування легковим автомобілем необхідно досягти 18-ти річного віку, не мати протипоказань по здоров’ю, пройти навчання на права категорії В (Б) – лекційний курс навчання і практику в автошколі, успішно скласти іспит в сервісному центрі МВС.

Дана категорія є найбільш затребуваною категорією водійських прав. Але мало хто знає, що у даної категорії існує підкатегорія В1 і спеціальна категорія для їзди з великогабаритними причепами – ВЕ. У цій статті ми поговоримо про всі різновиди легкових категорій, обговоримо особливості та нюанси.

Категорії прав, Україна: різновиди легкових категорій

Як вже було зазначено вище, отримати права категорії В (Б) можна по досягненню 18-ти річного віку, необхідно бути здоровим і довести це шляхом медкомісії, закінчити автошколу і успішно скласти іспит в сервісному центрі.

Чому категорія В (Б) є найпопулярнішою водійських категорією в Україні? Звертаємося до правил дорожнього руху, в яких дана водійська категорія описується наступним чином:

– дозволяється керування транспортними засобами маса яких не перевищує 3.5 тонни;

– дозволяється керування транспортними засобами з кількістю дозволених пасажирських місць не більше 8;

– дозволяється управління легковим автомобілем в зчепленні з причепом масою до 750 кг, за умови, що загальна маса не буде перевищувати 3.5 тонни.

З вище зазначеного робимо висновок, що ця легкова категорія з водіння дає право управляти не тільки звичайним легковим ТЗ, але і малогабаритним вантажним авто, вантажним або пасажирським мікроавтобусом.

З 2013го року в Україні з’явився ряд підкатегорій. Категорію B1 було створено через збільшення на дорогах кількості таких транспортних засобів, які не потрапляли ні під одну категорію. Також для машин з причепами, вагою понад 750 кг, існує категорія ВЕ. Про ці категорії говоримо далі.

Категорія В1

У світі водіння 2013й рік ознаменувався розширенням списку категорій водійських прав. Тепер практично кожна категорія отримала свою підкатегорію:

– Категорія А – А1;

– Категорія В – В1;

– Категорія С – С1;

– D – D1 і так далі.

Появі категорії В1 сприяло збільшення на дорогах загального користування квадроциклів і трициклів. Тому Кабінетом Міністрів України в 2013м році було прийнято рішення відкрити для таких транспортних засобів спеціального підкатегорії.

Категорія В (Б) до скількох тонн автомобілем дозволяється керувати, ми вже з’ясували. У підкатегорії В1 справи з вагою йдуть легше в усіх сенсах. Вага ТЗ, що потрапляє під цю категорію не повинна перевищувати 400 кг.

Примітно те, що власники старшої категорії В, не мають права керувати ТЗ, що підпадають під категорію В1, і навпаки. Тому рекомендується під час відвідування автошколи отримувати права відразу на обидві легкові категорії. Така можливість є в автошколі «Антарес» міста Нікополь. Права категорії B (Б,) вартість навчання можна дізнатися, перейшовши за посиланням. При замовленні зворотного дзвінка можна отримати консультацію по всіх питаннях і дізнатися, скільки коштує здати на права.

З’являються питання, а чи можна купити права категорії В (Б)? Відповідь – однозначно ні! Це порушення всіх норм і правил, а також законів України. Для законного отримання прав, необхідно закінчити курси водіння і здати іспит в сервісному центрі МВС.

Категорія ВЕ

Та категорія прав на машину, відкрити яку можна з 19-ти років при підтвердженому стажі водіння від 1го року. Головна відмінність цієї категорії від інших – надбання спеціальних навичок для управління автомобілем з великогабаритним причепом, вага якого буде вище 750 кг, а загальна маса причепу с автомобілем може перевищувати 3.5 тонни.

Їзда з причепом має свою специфіку. Для безпечного водіння водієві необхідно правильно входити в повороти, ідеально відчувати габарити автомобіля з причепом, вміти правильно гальмувати і правильно вибирати швидкісний режим. Всьому цьому можна навчитися в автошколі «Антарес» міста Нікополь.

Наша автошкола акредитована на всі види категорій, має кваліфікований штат дипломованих інструкторів і викладачів, які регулярно проходять курси підвищення кваліфікації. Це є хорошим показником для автошколи. Як правильно вибрати для себе автошколу можна ознайомитися в статті «Як правильно обрати автошколу для отримання прав» перейшовши за посиланням.

Наша школа водіння запрошує всіх бажаючих навчитися водінню на будь-якому транспортному засобі. Будь то мотоцикл або великогабаритна вантажівка. Набір в нові групи проходить на регулярній основі. Наші двері завжди відкриті!

Теги
ЭНЦИКЛОПЕДИЯ ВОДИТЕЛЯ
Наверх