Посвідчення водія категорії C

У чому необхідність отримання водійських прав? Це, в першу чергу пов’язано зі збільшенням швидкостей в різних сферах життєдіяльності людини. Сучасні обставини змушують кожного бути більш активним і вчать приймати швидкі рішення. Водійські права в таких умовах вже не є чимось надприродним. Це стає необхідністю.

Категорія С займає друге місце за поширеністю серед усіх категорій водіння. В Україні існує 4 різновиди вантажних категорій. Головним плюсом володіння правами однієї з вантажних категорій є можливість хорошого заробітку. У даній статті ми розберемо особливості кожного різновиду категорії С.

Категорія С

Курси водіння на категорію С може пройти будь-який бажаючий при досягненні 18-ти річного віку. Для надходження в автошколу необхідно мати хороше здоров’я, підтвердити це шляхом отримання медичної довідки. Після успішного навчання, студенти допускаються до іспиту в сервісний центр МВС. Головний іспит складається з двох частин: теорія і практика.

Права категорії С дають право керувати вантажним транспортним засобом масою від 7.5 тонн. Правила дорожнього руху ніяк не регламентують категорію С в плані максимальної маси авто. Також немає обмежень по кількості пасажирів. Єдине – їх не повинно бути більше, ніж допускається технічними характеристиками вантажівки.

А як бути з вантажними автомобілями масою від 3.5 до 7.5 тонн? І чи можна керувати легковим автомобілем з категорією С? Про це поговоримо далі.

Категорія С1

Відповідь на 1е питання міститься в описі категорії С1. Ті, хто хоче керувати малогабаритною вантажівкою до 7.5 тонн повинні здати на права категорії С1. Це також можна зробити з 18-ти років.

Під цю категорію підпадають такі автомобілі:

– малогабаритні вантажні автомобілі масою вище 3.5 тонн, що перевозять продукти харчування;

– вантажні автомобілі, що працюють на доставці;

– автомобілі, які перевозять в кузові людей: робочі бригади, солдати тощо.

При наявності відкритої тільки категорії С, автомобілями, які підпадають під категорію С1, управляти заборонено.

Що стосується легкових автомобілів. Для легального водіння машин, загальною масою до 3.5 тонн, необхідно відкривати категорію В і тільки ця категорія водійських прав (Україна) дає право керувати легковими ТЗ. Загальна помилка: «Що відкрита старша категорія, дає право керувати автомобілями з молодшої категорії», є тільки помилкою.

Хочете управляти будь-яким ТЗ? У такому випадку потрібно відкривати всі категорії. За лояльними цінами це можна зробити в автошколі «Антарес» міста Нікополь. У нашій автошколі є можливість вивчитися на будь-яку категорії «з нуля», або ж докатати необхідну кількість годин, для відкриття додаткової категорії. Переходьте за посиланням, за яким можна дізнатися, скільки коштує навчання на категорію С.

Категорія С1Е

Навчання водінню з причепом є окремим етапом навчання в будь-який автошколі. Йдеться про великогабаритний причеп, масою від 750 кг. Наявність такого причепа в зчепленні з малогабаритним вантажним автомобілем з категорії С1, говорить про те, що у водія, керуючого такий зчіпкою, повинна бути відкрита категорія С1Е. Такий водій може на законній основі управляти зчіпкою вантажного автомобіля від 3.5 до 7.5 тонн і причепом масою вище 750 кг. Обмеження по загальній масі такої зчіпки – 12 тонн.

Умови для відкриття даної категорії:

– немає протипоказання по здоров’ю;

– вік від 19-ти років;

– наявність підтвердженого стажу водіння на головній категорії від 1го року.

Категорія СЕ

Умови для навчання на категорію СЕ такі ж, як і в категорії С1Е. ПДР категорію СЕ описує наступним чином: дозволяється керувати вантажним транспортним засобом масою від 7.5 тонн в зчепленні з причепом масою вище 750 кг. Тобто, категорія СЕ – це категорія далекобійника.

Дана категорія, права можна отримати тільки з відкритою категорією С, є найприбутковішою. Тому що професія далекобійника високо оплачується як у нас в країні, так і закордоном.

Професія далекобійника або просто водія вантажівки, також вимагає навчання. Таку освіту можна отримати в автошколі «Антарес» міста Нікополь. Читайте також інші статті нашого блогу, записуйтеся в нові групи – наші двері завжди відкриті!

Теги
ЭНЦИКЛОПЕДИЯ ВОДИТЕЛЯ
Наверх