Як легко зрозуміти і запам’ятати сигнали регулювальника

Одне з головних правил дорожнього руху – це правило проїзду перехрестя. Є два типи: регульований і нерегульований. У першому випадку черговість руху регулюється світлофором. Це обумовлено великою інтенсивністю руху на даній ділянці дороги. У разі несправності світлофора на допомогу приходить регулювальник. У даній статті ми розберемо знаки регулювальника, всі жести та їх значення, і переконаємося, що нічого складного в цьому немає.

 

 

Загальні положення

 

Будь-який рух регулювальника є простим, доступним, зрозумілим будь-якому водієві. У всіх сучасних примірниках правил дорожнього руху (далі ПДР) сигнали регулювальника з картинками, просто запам’ятати, адже вони ретельно розписані і обумовлені.

Відповідаючи на питання, як запам’ятати жести регулювальника, в автошколах викладачі під час навчання вдаються до простого дитячого віршика, на основі якого легше запам’ятати положення регулювальника. По даному принципу підемо і ми. Але перед тим, як дізнатися, що означають сигнали регулювальника, трохи загальної інформації.

Всі позначення регулювальника діляться на дозвільні, заборонні, попереджувальні, і порівнюються з сигналами світлофора. Основні рухи:

– піднята вгору права рука з жезлом або без;

– витягнуті обидві руки в сторони або опущені;

 

– права рука витягнута вперед;

– ліва рука витягнута вперед.

 

Віршик про регулювальника

 

Палка спрямована угору – всім стояти велить вона.

Якщо палиця дивиться вправо – їхати не маєш права.

Якщо палиця дивиться в рот – роби правий поворот.

Якщо палиця дивиться вліво – їдь як королева.

 «Голі» груди і спина – для водія стіна!» – віршик про сигнали регулювальника, що допомагає водіям запам’ятати все нехитрі руху людини, що стоїть в центрі перехрестя, і виконує роль світлофора. Розкладемо по поличках кожен рядок і остаточно переконаємося, що в регулювальнику немає нічого страшного.

 

Палка спрямована угору – всім стояти велить вона

 


Права рука піднята вгору – червоний сигнал світлофора, причому для всіх учасників дорожнього руху. В даному випадку автомобілі, трамваї і переходи повинні припинити рух, дочекавшись зміни руху регулювальника.

 

Якщо палиця дивиться вправо – їхати не маєш права

 


Ще один заборонений жест. У ПДР в картинках, дана ситуація виявляється дуже простою. Якщо ж пояснювати словами, то всі, хто знаходиться в такому випадку праворуч від інспектора, повинні зупинитися, дочекавшись його подальших вказівок. Права рука грає роль своєрідного шлагбаума.

Також забороняється їхати регулювальнику в «спину» і в груди. Про це ми поговоримо далі.

 

Якщо палиця дивиться в рот – роби правий поворот

 


Та ж ситуація, що описана вище, тільки з боку тих учасників дорожнього руху, на яких жезл вказує. В даному випадку водіям авто та трамваям дозволяється рух направо і тільки направо. Пішоходам в такому випадку рух заборонено і необхідно дочекатися наступних вказівок регулювальника.

Взагалі регулювальників використовують під час несправних світлофорів на великих перехрестях, а також під час необхідності об’їзду дорожньо-транспортної пригоди та розчищення руху для спеціалізованої колони.

Як легко запам’ятати жести регулювальника, і розібрати інші нюанси правил дорожнього руху вам допоможуть в автошколі Антарес, міста Нікополя. Ознайомитися зі вартість курсів водіння можна, перейшовши за посиланням.

 

Для майбутніх студентівВартість навчання на права.

 

Якщо палиця дивиться вліво – їдь як королева

 


Зелене світло світлофора – значення руху регулювальника. Жест, що дозволяє рухатися автомобілістам у всіх напрямках, а пішоходам сміливо переходити дорогу. Є виняток для трамваїв – згідно з правилами дорожнього руху, трамваї можуть рухатися тільки «з рукава в рукав» інспектора, тобто в даному випадку дозволено тільки поворот наліво.

Згадаймо другий пункт нашої статті і перемістимося на зустрічну смугу. «Палка дивиться вправо». Тобто для зустрічної смуги горить червоний сигнал світлофора. Все насправді набагато простіше, ніж здається. Знаки регулювальника і світлофора мають однакове значення, і кожен жест логічно пояснюється.

Можна розбирати рухи регулювальника в картинках, а можна за допомогою елементарних пояснень. В обох випадках труднощів не виникне.

 

«Голі» груди і спина – для водія стіна!

 

Повертаючись до слів, сказаних раніше, згадаємо, що рухатися інспектору або поліцейському в спину і груди заборонено ВСІМ учасникам дорожнього руху. Це червоний сигнал світлофора.

Рухатися можна:

– автомобілям з рукава в рукав, або робити правий поворот;

– трамваям з рукава в рукав;

– пішоходам дозволяється переходити дорогу, знову ж з рукава в рукав.

Спину і груди можна порівняти з першим сигналом, коли рука або жезл підняті вгору. Обидва жести забороняють подальший рух.

 

Інші рухи

 

Не такий страшний регулювальник. Правила дорожнього руху чітко описують кожен його рух. Плюс до всього іншого, крім основних жестів, є і безліч інших, використовуваних кожною окремо взятою людиною індивідуально.

Інспектор, який стоїть в центрі перехрестя, така ж людина, як і ми. Тому часто використовується безліч допоміжних жестів, що спрощують розуміння водіями і пішоходами вимог регулювальника.

Всі сигнали світлофора і регулювальника в картинках знадобляться тільки на етапі навчання, з досвідом всі жести, розуміння всього, що відбувається на дорозі, доводиться до автоматизму. Варто тільки почати. А почати можна і потрібно в автошколі Антарес, міста Нікополь, у нас ви дізнаєтесь, як запам’ятати сигнали регулювальника, що робити в тій чи іншій ситуації на дорозі і багато іншого. Залишилося тільки записатися на курси! Наші двері завжди відкриті!

Теги
ЭНЦИКЛОПЕДИЯ ВОДИТЕЛЯ
Наверх