Як стати впевненим водієм: Поради

Страх і невпевненість за кермом – головні проблеми початківця водія. Учень, проходячи курс навчання в автошколі, отримує базові знання – теоретичні і практичні. Сідаючи за кермо під час самостійного водіння, людина залишається сама з собою, і вся відповідальність тепер лежить на ній. Поряд не буде інструктора, який страхує в потрібний момент, тому за кермом потрібно бути повністю впевненим, нічого не боятися, і звичайно, дотримуватися правил дорожнього руху. У даній статті ми розберемо, як не боятися їздити на машині, і дамо слушні поради новачкові за кермом.

Основні рекомендації

Їзда за кермом обумовлюється рядом основних правил. Керуючи автомобілем необхідно, по-перше мати гарне самопочуття, по-друге – мати навички водіння, по-третє – знати правила дорожнього руху, по-четверте – бути впевненим у власних силах і не боятися. Розберемо 4й пункт, і дізнаємося, Як Бути Впевненим За Кермом І Стати Хорошим Водієм. Перший раз за кермом у одних викликає захоплення, в інших – страх. Список загальних рекомендацій, для невпевнених, водіїв, кожен пункт якого розберемо окремо:

– поради починаючому водієві на механіці і на автоматі ідентичні, перше – уважність на дорозі, холоднокровність, спокій, здоровий розум!

– не поспішайте, не робіть різких маневрів, тримайтеся на безпечній відстані;

– без впевненості в успішності маневру – не робіть його, особливо це стосується обгону;

– не забувайте про дорожній етикет і толерантність на дорозі, звідси правило «трьох Д» (Дай Дурневі Дорогу).

4 простих пункти рекомендацій, як бути впевненим на дорозі, при дотриманні яких, початківець шофер забуде фразу: «не можу навчитися водити машину».

Уважність на дорозі, холоднокровність, спокій і здоровий глузд

Під час їзди не відволікайтеся на сторонні предмети, розмови. Необхідна максимальна концентрація на дорожню обстановку. При наявності радіомагнітофону, рекомендується слухати музику на мінімумі. Не відволікайтеся на розмови з пасажирами. Їдьте рівно, не ганяйте, не забувайте дивитися в дзеркала заднього виду.

При проїзді складних перехресть, в пробках, при парковці – дотримуйтесь холоднокровності і не нервуйте. Нерви за кермом до доброго не приводять. Спочатку у початківця водія багато може не виходити, нічого страшного в цьому немає. Всі навички вигострюються, досвід приходить з часом. Відповідаючи на питання, за скільки можна навчитися водити машину, однозначної відповіді дати неможливо. Зазвичай, курсу навчання в автошколі достатньо не тільки для складання іспитів, але і для отримання необхідного рівня навичок, що дає можливість керувати автомобілем самостійно.

У разі, якщо ви, маючи права, не впевнені у власних силах, рекомендується взяти уроки водіння з інструктором додатково. В автошколі «Антарес» міста Нікополь є дана можливість. Ознайомитися з цінами і послугами можна, перейшовши за посиланням.

Не поспішайте, не робіть різких маневрів, тримайтеся на безпечній відстані

Рада, що стосується в першу чергу досвідчених водіїв. «Я воджу машину 20 років!». Досвід – це прекрасно. Але досвід не дає права порушувати ПДР, перевищуючи швидкість, розвертаючись в недозволеному місці, проїжджати на червоне світло світлофора. Підсумок у летальної дорожньо-транспортної пригоди один. І ніякої досвід не допоможе.

Молодого водія дана ситуація стосується зокрема. Поспіх за кермом – шлях до ДТП. Треба поспішати повільно. Перед скоєнням будь-якого маневру, переконатися в його безпеці. А дотримання правильної дистанції, допоможе вам «не поцілувати» авто, що йде попереду, в випадках екстреного гальмування.

Без впевненості в успішності маневру – не робіть його, особливо це стосується обгону

Обгін спеціально винесено в окремий розділ. Не можу водити машину, бо не впевнений у власних силах. Або навпаки, я надто самовпевнений, будь-які маневри, дорожня ситуація, обгін, мені байдужі. Два абсолютно протилежних типу початківців водіїв. У даній ситуації необхідно шукати золоту середину. Години водіння в автошколі дають базу. Якщо ви невпевнена по життю людина, намагайтеся накатати якомога більше. Не економте ні грошей, ні часу. В майбутньому це обов’язково стане в нагоді.

Для «самовпевнених хлопців» немає особливих рад. Перше розуміння в їх неправоті, на жаль, приходить після першого ДТП. Найстрашніше, що таких водіїв на дорозі багато. Дії таких водіїв можуть зашкодити не тільки їм, а й іншим учасникам дорожнього руху. Тому дотримуйтесь правил дорожнього руху – це найголовніша порада! Дотримання правил дорожнього руху гарантує 50 відсотків безпеки на дорозі. Решта 50 – на ваших колегах. Тому, повертаючись до першого пункту, уважність і концентрація за кермом ЗАВЖДИ!

Що стосується обгону, це складний маневр, з ​​виїздом на зустрічну смугу. Перед його вчиненням необхідно переконатися в чистоті зустрічної смуги, в тому, що вас вже ніхто не обганяє, і в тому, що вашому автомобілю вистачить швидкості і потужності обігнати авто, що їде спереду. Більшість смертельних ДТП трапляється саме під час здійснення даного маневру. Тому, якщо ви не впевнені в його безпеці – не робіть даний маневр!

Не забувайте про дорожній етикет і толерантність на дорозі, звідси правило «трьох Д»

Одне з головних правил, яке зазвичай забувається. Поступатися один одному дорогу, не підрізати один одного, не показувати, хто на дорозі головний. Зазвичай, водії, які вважають себе досвідченими, бачачи на дорозі автомобіль зі знаком «початківець водій», ознайомитися про дане позначення детальніше, можна перейшовши за посиланням, починають показувати, як водити машину. Ось саме про таких діячів і ходить в автомобільному світі негласне правило трьох Д – Дай Дурневі Дорогу.

Поступайтеся дорогую, не соромтеся. Не поступитися дорогу, підрізати кого-небудь, не означає бути впевненим за кермом, а значить – потрапити під правило трьох Д. Будьте толерантні за кермом, а не будьте другий буквою Д, з вищевказаного правила.

Список порад, наведених вище, по темі «як навчитися їздити на машині», має лише рекомендаційний характер. Навчатися усім тонкощам водіння необхідно в автошколі! І ставитися до цього потрібно з відповідальністю, щоб в подальшому не виникало проблем, описаних вище. Автошкола «Антарес» міста Нікополь з радістю в цьому допоможе. Приходьте, наші двері завжди відкриті!

Теги
ЭНЦИКЛОПЕДИЯ ВОДИТЕЛЯ
Наверх